Wyszukiwarka

Aktualności

„Kaziki” pokonane!

• autor: Marcin-23, 2014-06-07 21:31

Dzisiejsze upalne sobotnie popołudnie zawodnicy Jedności Strzyżowice będą wspominać bardzo dobrze. Podopieczni Przemysława Janiurka pokonali na wyjeździe ZEW Kazimierz 1:4. Bramki dla Jedności zdobyli Maciej Majer, Dariusz Wójcicki, Mateusz Koroś oraz Aleksander Zięba.

Już w 5. minucie spotkania zawodnicy Jedności objęli prowadzenie. Nieporozumienie bramkarza gospodarzy z kolegą z drużyny wykorzystał Maciej Majer, który będąc sam na sam z golkiperem ZEW-u umieścił bez problemów futbolówkę w bramce rywala. Po tej bramce minimalnie lepiej grającą drużyną byli gospodarze. Stworzyli kilka sytuacji więcej niż nasza drużyna, jednak gola do przerwy nie zdobyli z dwóch powodów – albo na przeszkodzie stawał Adrian Kwiatkowski albo zawodziła skuteczność zawodników z Kazimierza. Druga połowa to już przewaga zawodników Jedności, co udokumentowali zdobyciem trzech goli. Druga bramka dla Jedności padła w 52. minucie. Sebastian Mehlich minął trzech rywali i odegrał piłkę na 14 metr do Dariusza Wójcickiego, który płaskim strzałem pokonał bramkarza ZEW-u. Bramka na 0:3 padła w 69. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Koroś. Po podaniu Macieja Majera, Koroś pokonał „tormana” gospodarzy strzałem z 15. metrów. Dziewiętnaście minut później bramkę numer cztery dla naszej drużyny zdobył Aleksander Zięba, który po podaniu Majera wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem gospodarzy i pewnym strzałem obok golkipera umieścił piłkę w bramce. W 90. minucie ZEW zdołał zdobyć bramkę honorową. „Adika” zawodnik gospodarzy pokonał będąc z nim sam na sam. Dwie minuty później sędzia prowadzący zawody zakończył spotkanie i Jedność mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

W następnej kolejce nasza drużyna zmierzy się u siebie z Przemszą Okradzionów.

ZEW Kazimierz – Jedność Strzyżowice 1:4 (0:1)

ZEW 90 – Majer 5, Wójcicki 52, Koroś 69, Zięba 88

Jedność: Kwiatkowski – Walczak, Pawliczak, Grądzki (K), Grzywacz – Majer, Wójcicki (75. Zięba), Koroś, Smoliński – Górczyński (85. Maziarz), Mehlich (79. Skórzak)