Wyszukiwarka

Aktualności

Drugi przegrany sparing

• autor: Marcin-23, 2014-07-23 21:38

W drugim letnim sparingu w tym roku zawodnicy Jedności Strzyżowice przegrali u siebie z Niwami Brudzowice 2:5. Bramki dla naszego zespołu zdobyli zawodnik testowany oraz Szymon Smoliński.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny wypracowały sobie podobną ilość groźnych sytuacji, jednak to zespół z Brudzowic strzelił jedyną bramkę, którą mogła obejrzeć mała grupka kibiców na trybunach w pierwszej części meczu. Adriana Kwiatkowskiego zawodnik Niw pokonał w 13. minucie spotkania.

W drugiej połowie mogliśmy zobaczyć sześć bramek – cztery autorstwa Niw, dwie autorstwa Jedności. W 56. minucie zawodnik Niw podwyższył wynik spotkania po rzucie karnym. Dwie minuty później Jedność odpowiedziała bramką. Po podaniu Sebastiana Mehlicha na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany. W 64. minucie gracze z Brudzowic znowu odskoczyli na dwie bramki. Dziesięć minut później było 1:4, a w 86. minucie było już 1:5. W 89. minucie po zagraniu ręką w polu karnym przez piłkarza Niw, sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Szymon Smoliński, który pokonał bramkarza rywali nietypowo bo po strzale z „krzyżaka”.

Podopieczni Adama Katolika stworzyli w całym meczu bardzo podobną ilość groźnych sytuacji do ilości stworzonych przez graczy z Brudzowic, jednak nie byli tak skuteczni jak piłkarze Krzysztofa Kowalskiego i przez to w dużej mierze przegrali to spotkanie.Goście także nieco dłużej utrzymywali się przy piłce.

Jedność Strzyżowice – Niwy Brudzowice 2:5 (0:1)

Zawodnik testowany 3 58, Smoliński 90 (k) – Niwy 13, 56 (k), 63, 74, 86

Jedność (I połowa): Kwiatkowski – Gaworski, Grądzki, Testowany 1, Walczak – Smoliński, Koroś, Testowany 2, Majer – Sztorc, Testowany 3

Jedność (II połowa): Kwiatkowski – Smoliński, Grądzki, Koroś, Testowany 1 – Zięba, Jaros, Testowany 2, Majer – Mehlich, Testowany 3

Kolejny sparingi zawodnicy Jedności rozegrają w sobotę. Rywalem naszej drużyny będzie Orzeł Biały Brzeziny Śląskie. Mecz zostanie rozegrany w Strzyżowicach o godzinie 18.