Wyszukiwarka

Aktualności

Porażka z Cyklonem

• autor: Marcin-23, 2015-08-18 21:18

Jedność Strzyżowice przegrała mecz kontrolny z Cyklonem Rogoźnik 3:1. Sparing z drużyną z ligi okręgowej był ostatnim przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Jarosław Ganda.

Cyklon nie wystawił najmocniejszego składu na sparing z Jednością. W składzie zespołu z Rogoźnika wystąpiło kilku podstawowych zawodników oraz rezerwowi, którzy mieli szanse wykazania się.

Od pierwszej do trzydziestej minuty, ku zdziwieniu kibiców Cyklonu, przeważała Jedność. Swą przewagę udokumentowała golem w 12. minucie, kiedy bramkarza rywali pokonał lobem Jarosław Ganda. Po trzydziestej minucie mecz stał się bardziej wyrównany. Po bramce Gandy żaden z zespołów nie zdołał zdobyć gola w pierwszej połowie meczu i do przerwy Jedność prowadziła 0:1. Pierwsze piętnaście minut drugiej części spotkania, to wyrówna gra obu ekip, jednak w 59. minucie nieszczęśliwie piłkę w swojej bramce umieścił Ireneusz Walczak i mieliśmy w Rogoźniku 1:1. Bramka ta dodała skrzydeł zawodnikom Jacka Bobrowicza, którzy cztery minuty później wyszli na prowadzenie, kiedy naszego testowanego bramkarza pokonał gracz rywali po strzale głową z bliskiej odległości. Po tym golu do końca spotkania przeważał zespół Krzysztofa Kowalskiego, jednak tym razem swoją przewagę nie potrafił udokumentować bramką. Nasz zespół miał sporo dogodnych sytuacji, jednak żadnej nie wykorzystał. Pomimo, że Jedność przeważała, gola na 3:1 w 72. minucie zdobyli gracze Cyklonu. Tym razem zawodnik rywali pokonał naszego testowanego golkipera będąc z nim sam na sam i ustalił wynik sparingu.

Jedność pomimo porażki wypadła nieźle na tle mocniejszego rywala. W całym meczu nasz zespół miał więcej sytuacji do strzelenia bramki od Cyklonu, jednak skuteczniejszy był nasz dzisiejszy rywal i wygrał to spotkanie.

W najbliższą niedzielę zawodników Jedności Strzyżowice czeka pierwszy ligowym mecz. Rywalem podopiecznych trenera Kowalskiego będzie Olimpia Włodowice. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie siedemnastej na stadionie Źródła Kromołów.

Cyklon Rogoźnik – Jedność Strzyżowice 3:1 (0:1)

Ireneusz Walczak (sam) 59, Cyklon 63, 72 – Jarosław Ganda 12

Jedność: Adrian Kwiatkowski (46. Zawodnik testowany) – Ireneusz Walczak, Krzysztof Kowalski, Szymon Możdżeń, Tomasz Grądzki – Paweł Gaworski, Jarosław Ganda, Leszek Płoszański, Krystian Kowalski – Tomasz Jaros, Łukasz Sztorc