Wyszukiwarka

Aktualności

Mamy lidera!

• autor: Marcin-23, 2015-10-31 16:34

Pojedynek Jedności Strzyżowice z Iskrą Psary nie był porywającym widowiskiem, jednak każdy kibic naszego klubu przychodząc na mecz nie żałował tego wyboru, ponieważ zobaczył waleczną i co ważne zwycięską naszą drużynę, która pokonała rywala 2:1 po bramkach Zielińskiego i Jarosa.

Taktyka Iskry na mecz z Jednością nikogo nie zaskoczyła. Podopieczni Michała Pawliczaka od pierwszej minuty cofnęli się i próbowali grać z kontry. Pierwsza połowa, która była wyrównana, zakończyła się remisem 1:1. Pierwsi objęli prowadzenie nasi zawodnicy. W 41. minucie Ireneusz Walczak wygrał pojedynek główkowy, a piłkę wygraną przez naszego obrońcę zgarnął Grzegorz Zieliński, który po strzale z dziesiątego metra pokonał golkipera gości. Trzy minuty później Iskra doprowadziła do remisu. Z około trzydziestego metra Adrian Białas wrzuca piłkę w nasze pole karne, a tam niekryty Adrian Wojtas uderza głową piłkę, która odbija się od słupka i wpada do bramki.

Druga połowa, to przewaga Jedności, która została udokumentowana jedną bramką zdobytą przez nasz zespół. Jak później okazało się, był to gol na wagę zwycięstwa. W 54. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował z bliskiej odległości Tomasz Jaros, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Zwycięstwo i powrót na fotel lidera bardzo cieszy. Za tydzień w niedzielę podopieczni Krzysztofa Kowalskiego zmierzą się z rezerwami Górnika Piaski. Spotkanie zostanie rozegrane na terenie rywala o godzinie 11.

Jedność Strzyżowice – Iskra Psary 2:1 (1:1)

Grzegorz Zieliński 41, Tomasz Jaros 54 – Adrian Wojtas 44

Jedność: Adrian Kwiatkowski – Ireneusz Walczak, Krzysztof Kowalski, Tomasz Grądzki (46. Paweł Gaworski) – Mateusz Koroś, Leszek Płoszański, Jarosław Ganda (86. Łukasz Sztorc), Tomasz Jaros, Krystian Kowalski – Grzegorz Zieliński (89. Maciej Świetlik), Adam Katolik

Rezerwa: Szymon Możdżeń