Wyszukiwarka

Aktualności

Jedność wygrywa derby!

• autor: Marcin-23, 2016-05-07 19:52

Piłkarze Jedności Strzyżowice pokonali w derbowym pojedynku KS Góra Siewierska 3:0. Na listę strzelców wpisali się Krystian Kowalski, Jarosław Ganda i… zawodnik z Góry Siewierskiej, który umieścił futbolówkę we własnej bramce.

Podopieczni Krzysztofa Kowalskiego, którzy przeważali od pierwszej do ostatniej minuty spotkania, w pierwszej części meczu nie zdołali zdobyć ani jednej bramki. Zawodnicy KS Góra Siewierska postawili „autobus” we własnym polu karnym, z którym nasi gracze nie potrafili się uporać.

Druga część meczu mogła rozpocząć się dla Jedności znakomicie. W 47. minucie w polu karnym rywala sfaulowany został Grzegorz Zieliński i sędzia główny bez żadnych wątpliwości wskazał na „wapno”. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Jarosław Ganda, który rzutu karnego nie wykorzystał, ponieważ jego strzał obronił golkiper KS Góra Siewierska. W 58. minucie po rzucie rożnym dla Jedności, piłkę do swojej bramki skierował przeciwnik i w Górze Siewierskiej mieliśmy 1:0 dla Jedności. W 63. minucie na 2:0 podwyższył Krystian Kowalski, który cztery minuty wcześniej zameldował się na boisku. Pomocnik Jedności pokonał bramkarza po strzale z szesnastego metra. W 82. minucie Ganda ustalił wynik spotkania, pokonując bramkarza będąc z nim sam na sam.

Kolejne spotkanie ligowe czeka Jedność w sobotę. Rywalem naszych piłkarzy będzie KS Mydlice. Spotkanie zostanie rozegrane w Strzyżowicach o godzinie 17. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten pojedynek!

KS Góra Siewierska – Jedność Strzyżowice 0:3 (0:0)

KS Góra Siewierska (samobójcza) 58, Krystian Kowalski 63, Jarosław Ganda 82

Jedność: Adrian Kwiatkowski (K) – Leszek Płoszański, Szymon Możdżeń, Krzysztof Kowalski, Paweł Gaworski – Grzegorz Zieliński (76. Kamil Klimczyk), Tomasz Jaros (76. Kacper Trefon), Daniel Pietrycha, Mateusz Koroś (59. Krystian Kowalski) – Adam Katolik, Jarosław Ganda

Rezerwa: Mieczysław Postek