Wyszukiwarka

Aktualności

Górnik wygrywa derbowy pojedynek

• autor: Marcin-23, 2016-08-27 20:12

W czwartej kolejce Patrick A klasy Jedność Strzyżowice uległa u siebie Górnikowi Wojkowice, który boleśnie wykorzystał nasze proste błędy w defensywie i wygrał 4:0.

Drużyna z Wojkowic była zespołem sporo lepszym od nas, jednak nie stworzyła sobie ogromnej ilości dogodnych sytuacji. Każda bramka dla Górnika padła po naszych szkolnych błędach i to bardzo boli. Boli także to, że nasza gra w ofensywie również bardzo kulała.

Wynik spotkania otwarł w 21. minucie Marcin Kondzielnik, który będąc sam na sam z Kwiatkowskim podciął piłkę i ulokował ją w bramce. Siedem minut później Piotr Gwiazda oddaje strzał z czternastego metra i w Strzyżowicach mieliśmy 2:0. Upłynęły zaledwie trzy minut, a rywale prowadzili już 3:0.  Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Stępień, który pokonał naszego bramkarza będąc z nim sam na sam. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 3:0 dla Górnika.

W drugiej części spotkania nasi zawodnicy zagrali lepiej i przewaga Górnika nie była już tak duża, jednak kolejną bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście. Tym razem bramkę dla zespołu z Wojkowic zdobył były zawodnik Jedności, Krzysztof Krzykawski, który w 86. minucie otrzymał wrzutkę od partnera z drużyny i bez krycia, z bliskiej odległości, ulokował futbolówkę w bramce. Gol Krzykawskiego ustalił wynik meczu.

Kolejnym rywalem ligowym Jedności będzie Skalniak Kroczyce, z którym zmierzymy się w sobotę  o godzinie 17 na wyjeździe.

Jedność Strzyżowice – Górnik Wojkowice 0:4 (0:3)
Marcin Kondzielnik 21, Piotr Gwiazda 28, Łukasz Stępień 31, Krzysztof Krzykawski 86

Jedność: Adrian Kwiatkowski (K) – Paweł Gaworski (75. Ireneusz Walczak), Szymon Możdżeń, Krzysztof Kowalski, Tomasz Grądzki – Grzegorz Zieliński (62. Krystian Kowalski), Leszek Płoszański, Daniel Pietrycha, Kamil Klimczyk (78. Marcel Ganda) – Jarosław Ganda, Michał Bagiński (56. Mateusz Koroś)

Rezerwa: Mieczysław Postek, Łukasz Czapla, Tomasz Wiśniewski

Trener: Krzysztof Kowalski

Kierownik drużyny: Marcin Malinowski