Wyszukiwarka

Aktualności

Zwycięstwo!

• autor: Marcin-23, 2016-10-22 18:21

Aż do dwunastej kolejki piłkarze Jedności musieli czekać na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W sobotnie popołudnie nasza drużyna pokonała na wyjeździe Promień Strzemieszyce Małe 4:2 po bramkach Krzysztofa Kowalskiego, Jarosława Gandy, Grzegorza Zielińskiego i Michała Bagińskiego.

Mecz rozpoczął się od przewagi naszego zespołu. Podopieczni Krzysztofa Kowalskiego wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak pierwsi bramkę w tym meczu zdobyli gospodarze, którzy otwarli wynik spotkania w 14. minucie. Po tym trafieniu nasi zawodnicy dążyli do wyrównania, jednak kolejny cios zadał przeciwnik, zdobywając drugiego gola w 25 . minucie. Od 31. minuty Jedność rozpoczęła odrabiać straty. We wspomnianej minucie Krzysztof Kowalski pokonał bramkarza rywali po strzale z rzutu wolnego. Trzy minuty później sędzia odgwizdał niesłusznie rzut karny dla rywali, jednak zawodnik Promienia nie wykorzystał go, przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 38. minucie sfaulowany w polu karnym został Jarosław Ganda i sędzia wskazał jedenasty metr. Karnego wykorzystał sam poszkodowany. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie zdobył już bramki i do szatni piłkarze obu ekip schodzili przy wyniku 2:2.

W drugiej części spotkania strzelali już tylko piłkarze Jedności Strzyżowice. Trzecią bramkę dla naszej ekipy zdobył Grzegorz Zieliński, który w 47. minucie otrzymał podanie w uliczkę od Michała Bagińskiego i będąc sam na sam z bramkarzem pewnie go pokonał. W 72. minucie nasi zawodnicy ustalili wynik spotkania. Daniel Pietrycha podał do Bagińskiego, a ten pięknym strzałem z siedemnastego metra pokonał golkipera gospodarzy.

Jedność była zespołem lepszym i wygrała zasłużenie. Co prawda powinna wygrać wyżej, ponieważ zmarnowała kilka stu procentowych sytuacji, jednak najważniejsze jest zwycięstwo, na które czekaliśmy bardzo długo.

W następnej kolejce przeciwnikiem naszej drużyny będzie CKS Czeladź, który w 12. kolejce Patrick A klasy uległ u siebie Zgodzie Byczyna 2:0. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 14 na obiekcie w Strzyżowicach.

Promień Strzemieszyce Małe - Jedność Strzyżowice 2:4 (2:2)

Promień 13, 25 - Krzysztof Kowalski 31, Jarosław Ganda 38, Grzegorz Zieliński 47, Michał Bagiński 72

Jedność: Adrian Kwiatkowski (K) - Ireneusz Walczak, Szymon Możdżeń, Krzysztof Kowalski, Leszek Płoszański - Krystian Kowalski (72. Paweł Gaworski), Jarosław Ganda, Daniel Pietrycha, Kamil Kura (88. Kamil Klimczyk) - Grzegorz Zieliński, Tomasz Klusa (46. Michał Bagiński)

Trener: Krzysztof Kowalski

Kierownik drużyny: Marcin Malinowski