Wyszukiwarka

Aktualności

Zimny prysznic...

• autor: Marcin-23, 2017-09-18 10:49

Piłkarze Jedności Strzyżowice po serii pięciu zwycięstw z rzędu musieli uznać wyższość rezerw Niwki Sosnowiec, które pokonały nasz zespół 3:2 (2:2) w 6. kolejce Patrick B klasy. Bramki dla podopiecznych Jarosław Gandy zdobyli Krystian Kowalski i Kamil Banasiak.

Przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że spotkanie z rezerwami Niwki Sosnowiec do łatwych należeć nie będzie, ponieważ panowały trudne warunki atmosferyczne oraz zespół rezerw został wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. Początek spotkania należał do naszej drużyny, jednak wynik spotkania otwarł przeciwnik. W 17. minucie meczu Adriana Kwiatkowskiego pokonał Bartłomiej Ślufcik, jednak bramka ta nie powinna zostać uznana, ponieważ napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Niestety gol został zaliczony. Po utracie bramki nasz zespół nadal przeważał, lecz kolejnego gola zdobyły rezerwy Niwki, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ślufcik, który umieścił piłkę w bramce w 22. minucie pojedynku. Pomimo dwubramkowego prowadzenia przeciwnika, nasi zawodnicy nie poddali się i dążyli do zdobycia pierwszej bramki. Ta sztuka im się udała w 36. minucie, kiedy to Rafał Dyszy podał do Krystiana Kowalskiego, a ten pokonał bramkarza rywali. Trzy minuty później doprowadziliśmy do wyrównania. Autorem asysty ponownie był Dyszy, natomiast gola dla Jedności zdobył Kamil Banasiak. Po tym trafieniu wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie i zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 2:2

Na drugą część pojedynku nasi zawodnicy wyszli w bojowych nastrojach. Było to widać na boisku przez pierwsze dziesięć minut drugiej części spotkania, kiedy to stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji. Potem mecz wyrównał się, a ostatnie 20 minut należało do rywali. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali golem, który okazał się na wagę zwycięstwa. Bramkę na 3:2 rezerwy Niwki zdobyły w 89. minucie, a trafienie zaliczył Ślufcik, dla którego był to trzeci gol.

Żadnemu piłkarzowi Jedności nie można zarzucić braku zaangażowania, jednak gdybyśmy byli nieco skuteczniejsi, to trzy punkty zdobyłby nasz zespół. Warto jeszcze wspomnieć o pracy sędziów, którzy sędziowali spotkanie na niskim poziomie.

Kolejnym rywalem Jedności będzie KS Giebło, z którym zmierzymy się w niedzielę o godzinie 11. Spotkanie zostanie rozegrane w Strzyżowicach.

Niwka II Sosnowiec - Jedność Strzyżowice 3:2

Bartłomiej Ślufcik, 22, 89 - Krystian Kowalski 36, Kamil Banasiak 39

Jedność: Adrian Kwiatkowski (K) - Szymon Możdżeń, Radosław Zatoń, Krzysztof Kowalski, Tomasz Grądzki - Szymon Banasiak, Rafał Dyszy, Wojciech Banasiak (35. Adam Gulba (65. Marcin Malinowski)), Mateusz Pańta - Krystian Kowalski, Kamil Banasiak

Trener: Jarosław Ganda

Kierownik drużyny: Marcin Malinowski