Wyszukiwarka

Aktualności

Derby na remis

• autor: Marcin-23, 2017-10-30 09:18

Piłkarze Jedności Strzyżowice zmierzyli się w 12. kolejce Patrick B klasy z Orłem II Dąbie. Przeciwnik był bardzo zmotywowany, aby pokonać nasz zespół, dlatego został solidnie wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. Ta sztuka jednak im się nie udała, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 2:2

Pierwsza połowa spotkania była w naszym wykonaniu niemal znakomita. Podopieczni Jarosława Gandy po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzili 2:0, choć wynik ten powinien być przynajmniej o dwie bramki wyższy. Niestety znów o sobie dała znać nasza skuteczność, a w zasadzie jej słaby poziom. Pierwszą bramkę dla Jedności zdobył Mateusz Pańta, który pokonał bramkarza rywali po pięknym uderzeniu z dystansu w 26. minucie pojedynku. Trzynaście minut później wynik na 0:2 podwyższył z rzutu wolnego Krzysztof Kowalski. Warto odnotować, że w 44. minucie sędzia główny podyktował dla przeciwnika rzut karny za rzekomy faul Adriana Kwiatkowskiego w polu karnym. Do jedenastki podszedł Adam Katolik, który chciał pokonać Kwiatkowskiego strzałem "a'la Panenka", jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga część meczu była w naszym wykonaniu zdecydowanie słabsza, co rywal skrzętnie wykorzystał. W 63. minucie sędzia główny po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny dla rezerw Orła Dąbie. Tym razem jedenastka dla przeciwnika została podyktowana za zagranie ręką Mateusza Pańty w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Przemysław Olejnik, który rzut karny wykorzystał, choć nasz bramkarz był bliski obrony. Jedenaście minut później Orzeł II Dąbie doprowadził do wyrównania, a Kwiatkowskiego pokonał Dawid Łoboda, który będąc sam na sam z naszym golkiperem nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce. Po tym golu żadna z drużyn nie zdobyła już bramki i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Orzeł II Dąbie - Jedność Strzyżowice 2:2 (0:2)
Mateusz Pańta 26, Krzysztof Kowalski 39 - Przemysław Olejnik 62 (k), Dawid Łoboda 73

Jedność: Adrian Kwiatkowski (K) - Mateusz Pańta, Tomasz Grądzki, Grzegorz Pasternak, Szymon Banasiak (46. Paweł Gasik) - Kamil Banasiak, Rafał Dyszy, Krzysztof Kowalski, Jarosław Skrzypiec (64. Radosław Zatoń), Krystian Kowalski (85. Wojciech Banasiak) - Tomasz Klusa (78. Kamil Kura)

Trener: Jarosław Ganda

Kierownik drużyny: Marcin Malinowski