Wyszukiwarka

Aktualności

Skuteczny KS Preczów nokautuje Jedność

• autor: Marcin-23, 2018-03-31 23:42

To był pogrom. Piłkarze Jedności Strzyżowice ulegli u siebie KS Preczów aż 10:1. Honorowe trafienie dla naszej drużyny zanotował Piotr Wąsik. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 23. kolejki Patrick B klasy.

Początek spotkania zapowiadał bardzo ciekawe widowisko. Ku zaskoczeniu kibiców, zespołem którym przeważał była Jedność. Podopieczni Jarosława Gandy nie potrafili jednak swojej przewagi udokumentować bramką. W 11. minucie drużyna z Preczowa wychodzi z kontrą, tworząc sobie pierwszą sytuację w meczu. Efekt? 1:0 dla rywali. Gol ten nie podłamał naszych zawodników i nadal przeważali na boisku. Efekt? 2:0 dla przeciwnika w 16. minucie. Drugiego gola preczowianie także zdobyli po kontrze. Wznawiamy grę i nadal przeważamy na boisku. Efekt? Tak, dobrze domyślacie się. Gol dla KS Preczów w 28. minucie. W jaki sposób? Po kontrze, a jakże! Cztery minuty później rywale zadają czwarty cios, który okazał się ostatnim w pierwszej części spotkania. Bramka padła oczywiście po kontrze.

W drugiej połowie meczu zespół z Preczowa dołożył sześć trafień. Połowa z nich padła po kontrze. W sumie straciliśmy po kontrach rywali aż siedem goli! Lider rozgrywek bezlitośnie wykorzystał nasz ogromny problem w grze defensywnej. Warto podkreślić także wyśmienitą skuteczność zawodników Krzysztofa Masłowskiego, którzy na około piętnaście klarownych sytuacji wykorzystali dziesięć. Jedność zdołała zdobyć honorową bramkę, której autorem był Piotr Wąsik, debiutant w barwach naszego zespołu.

Cieszyć może tylko powrót Szymona Możdżenia po poważnej kontuzji, dla którego był to pierwszy występ od 24 września 2017 roku. Szymon pojawił się na boisku w 65. minucie, kiedy to zmienił Radosława Zatonia.

Kolejny mecz ligowy czeka zawodników Jedności w najbliższą środę. Wówczas zmierzymy się w Strzyżowicach z KS Mydlice. Początek spotkania o godzinie 17.

Jedność Strzyżowice – KS Preczów 1:10 (0:4)
Piotr Wąsik 82 - Emil Gimzia 11, 66, 68, Mateusz Bobrowicz 16, 52, 80, 87, Paweł Piwowarczyk 28, 32, Kordian świeczka 90

Jedność: Jakub Polak – Mateusz Pańta (40. Tomasz Pękacz), Tomasz Grądzki (K), Radosław Zatoń (65. Szymon Możdżeń), Patryk Koszela – Sebastian Grzyb, Paweł Gaworski, Rafał Dyszy (54. Wojciech Banasiak), Piotr Wąsik, Szymon Smoliński (72. Bartłomiej Drożdż) – Tomasz Klusa

Rezerwa: Krystian Kowalski